عواصف

...جمعیتی که مثل آهن محکم می‌باشند و بادهای عواصف آن‌ها را نمی‌لغزاند و از حرب و جنگ ملول نمی‌شوند و بر خدا توکل می‌کنند

عواصف

...جمعیتی که مثل آهن محکم می‌باشند و بادهای عواصف آن‌ها را نمی‌لغزاند و از حرب و جنگ ملول نمی‌شوند و بر خدا توکل می‌کنند

عواصف
نویسندگان

علامه! شما مقصری!

پنجشنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۲، ۰۵:۱۵ ب.ظ


متن این مطلب، از وبلاگ سرلوحه‌های موج چهارم نوشته بلال حبشی قمی برداشت شده و طرح مربوط به بنده می‌باشد

سلام!

جناب علامه مصباح! شما بدون شک مقصر هستی که کاری کردی آقای قالیباف تنها با 13 میلیون رأی ناقابل در انتخابات از آقای روحانی شکست خورد! شما حسب آیه "السابقون السابقون اولئک المقربون" باید آقای جلیلی را مجبور می کردی به نفع آقای قالیباف انصراف دهد. مگر نه این است که آقای قالیباف هفت-هشت سال است در صف انتظار میدان پاستور بوده و آقا سعید شما تا قبل از روز ثبت‌نام، حتی در آمدنش هم تردید بوده.

آقای مصباح! در دین شما مگر آبرو ریزی حرام نیست؟ چرا پس باعث آبرو ریزی در انتخابات شدی؟ آخر مگر معنی می‌دهد، کسی که تا چند ماه پیش، در هر کوی و برزن رییس جمهور بلاشک ایران خوانده‌ می‌شد، با کاندیدای پراید سوار دو هفته‌ای، تنها دو میلیون اختلاف رأی داشته باشد؟!

آقای مصباح! شما حق نداشتی بر خلاف مصالح عده‌ای تصمیم بگیری! به چه حقی باید طرف اصلح را می‌گرفتی وقتی صالح خیلی خیلی مقبول (در حد پنج میلیون رأی) در انتخابات وجود داشت ؟؟؟

آقای مصباح! می دانم که دکتر جلیلی مستقل وارد عرصه انتخابات شد و از ابتدا نمی‌خواست خود را وام دار حزب و جبهه و جریانی نشان دهد، می‌دانم که آقای جلیلی گزینه اول شما نبود و عضو جبهه پایداری هم نبود که بخواهد به امر و نهی شما یا دیگران کنار برود، اما با این وجود شما باز هم مقصری که جلیلی کنار نکشید! نمی دانم چرا ولی شما باز هم مقصرید!

آقای مصباح! اصلا می‌دانید؟! اگر شما از جلیلی حمایت نمی‌کردی یا وی را به زور مجبور می‌کردی به نفع کاندیدای پنج میلیونی من کنار بکشد، الآن خلبان ما به‌جای آن آقای حقوقدان، فرمان در دستش بود؟

 خب خودتان حساب کنید دیگر، اگر شماها به نفع آقای تکنوکرات کنار می‌کشیدید، می‌شد هشت میلیون. از آن طرف هم مجبور می‌کردیم  علی‌اکبر را که به وعده‌اش عمل کند و  اون هم به عبارتی می کند دو میلیون و اندی. محسن رضایی هم حالا گیریم خودش گفته باشد اصول‌گرا نیست و مستقل آمده، اما خب یه زمانی که اصول‌گرا بوده! سبدش  را دو دستی می‌دهد به ما! و هوادارانش هم به همین بسنده می‌کنند و کاری هم ندارند که او دبیر تشخیص مصلحت نظامی بوده که شیخ حسن مسئول تحقیقات استراتژیک آن است و صاف می‌روند رأی‌شان را در سبد ما می‌ریزند. که آن هم به عبارتی می کند سه میلیون و خورده‌ای... پسر آن چرتکه را بیاور... خب... جمعاً می‌شود حدود شانزده میلیون. هنوز دو میلیون می‌خواهیم... طرفداران آقای غرضی هم که دکتر سرهنگ خلبان را ول نمی‌کنند یک حقوقدان را حمایت کنند، خب این هم نیم میلیون. یک میلیون هم آرای باطله داریم که فقط چون شما به نفع خلبان کنار نکشیدید رفتند رأی سفید دادند... هنوز هم کم است ؟؟؟  آهان! پنج شش میلیون نفر اصلاً چون شما قبول نداشتید قالیباف اصلح است، به روحانی رأی دادند؛ شما در این دو هفته داشتید علیه دکتر قالیباف در رسانه های وسیع و گسترده و سازمان یافته‌تان حرف می‌زدید (و ما اصلاً چنین کاری را نکردیم و کلامی نسبت به دکتر جلیلی بداخلاقی نکردیم و "هندوانه در بسته" و "گزینه جریان انحرافی" و "گزینه تندروها" و "طرفدار حفظ وضع موجود" و "جلیلی=مشایی" و... را که ما نبودیم می‌گفتیم). خب نتیجه‌اش این می‌شود که پنج شش میلیونی که می‌خواستند به قالیباف رأی دهند، رفتند رأی‌شان را ریختند توی سبد حسن آقا.

دیدید؟ دیدید شما مقصرید؟ دیدید اگر شما می‌گذاشتید، خلبان در همان دور اول با نسبت آرای بسیار زیاد رییس جمهور می‌شد....

اصلاً شما خیلی مقصری! به جای همه عالم و آدم هم مقصری! شما همان دیوار کوتاهی هستی که وقتی کاندیدای چهل درصدی نظرسنجی‌های من رأی اش ته می‌کشد می‌توان ناسزا نثارتان کرد!

اصلاً میدانی چرا به شما بد و بیراه می‌گویم؟ چون شما خودت پیش‌بینی کرده بودی که این روزها عده‌ای "مرگ بر مصباح" سر خواهند داد و من از سر علاقه وافرم به شما، دوست ندارم پیش بینی شما محقق نشود.

بالاخره دلم باید خنک شود دیگر! چرا که نه تنها کاندیدای اصلح شما بلکه طرفداران شما و او از رأی نیاوردن آقا سعیدتان نه تنها ناراحت نشدند، بلکه خیال‌شان هم راحت شد که خداوند لطف کرده و باری از دوششان برداشته، و اما به من حق بدهید، من که از خیلی وقت پیش آماده شده بودم به همراه مدیر جهادی اتو کشیده‌ام بروم پاستور، حالا چگونه باید خود را خالی کنیم؟ بگذارید چند روزی به شما بد و بیراه بگویم تا دل من هم خنک شود.

آخر باید کاری کنم که هیچ فقیهی جرأت نکند، نیروسازی کند برای انقلاب و ساختارسازی نماید برای پیشرفت نظام. فقیه و مجتهد باید مثل بچه خوب بنشیند درس حیض و نفاسش را بدهد و هی الکی به پر و پای سیاست نپیچد! حالا مدرس صد سال پیش یه چیزی گفت. خدا بیامرزدش. شما که نباید جدی بگیری...

آقای مصباح، من خیلی دلم می‌خواهد به علی‌اکبر ولایتی هم فحش بدهم که زد زیر میز ائتلاف و آبروی ائتلاف کننده و صاحب ائتلاف را جمیعاً به باد داد. اما چون جرأتش را ندارم، به جای او هم به شما بد و بی راه می‌گویم.

به شما بد و بی راه می‌گویم چون اگر بخواهم به علی‌اکبر ولایتی چیزی بگویم، آبروی خودمان بیشتر می‌رود و نشان می‌دهد چقدر هوش سیاسی ماها بالاست که حتی بلد نبوده‌ایم با چه کسی ائتلاف کنیم که دستمان را آخر کار در پوست گردو نگذارد؛ و اصلاً به‌یاد نداریم شما، روزی که این ائتلاف شکل گرفت، گفتید: "این ائتلاف پایدار نخواهد ماند..." و تکنوکرات ما در جواب این پیش‌بینی غلط شما گفت: "اگر ائتلاف از هم پاشید، به دینداری ما شک کنید"

 نمی‌توانم از او انتقاد کنم چون حمایت جمعی از مدرسین سنتی اصول‌گرایی حوزه را در بغل داشت و من اگر به شما حتی بدترین ناسزا را هم بگویم، آنان را از گل نازک‌تر نمی‌خوانم.

و نیز به این دلیل که دست این "علی اکبر" در دست آن "اکبر" بود که فعلاً انتقاد از وی را چهار سالی باید غلاف کرد، چون ریش و قیچی دست آن‌هاست از این به بعد.

آقای علامه! مقصر شما هستی که در چهار سالی که ما احمدی نژاد را به فحش و فضاحت کشیدیم، حاضر نشدید به خاطر جریان انحرافی، همه خوب و بد دولت را یک جا و غیرمنصفانه، از خاطر ببرید و حساب دولت عدالت و خدماتش را از حساب چند نفر منحرف جدا کردید. و گزینه مورد حمایت‌تان هم در انتخابات همین خط مشی را پیش گرفت و آن کاری را نکرد که سایر کاندیداها کردند و به قول رهبری، غیر منصفانه خط باطل بر همه‌ی عملکرد مثبت دولت احمدی نژاد کشیدند.

بگذارید در پیامک‌ها و کامنت‌هامان بنویسیم تو علی مطهری زمان هستی و نه مطهری زمان! بگذارید در قیل و قال‌مان تنها دلیل رئیس جمهور نشدن نامزد خود را شخص شخیص شما و جبهه پایداری بدانیم.

تازه، جبهه هم اسم قشنگی است و تلقی مثبت در ذهن ایجاد می کند و به همین خاطر دیگر از لج هم که شده به دار و دسته شما "جبهه" پایداری نمی‌گویم! برای خالی شدن عقده‌ام مدام می‌نویسیم گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری... گروهک پایداری، اصلاً بدتر از این هم می‌گویم؛ دهن من که چاک و بست ندارد؛ حزب شما و جد و آبایش ریشه در انحراف دارد، پس اسم فرقه بر شما می‌گذارم و به شما می‌گویم فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... فرقه پایداری... .

آخی! کمی عقده‌ام خالی شد؛ عقده‌های فروخفته ناشی از اختلاف 15 میلیونی رأی خلبان محبوب چهل درصدی نظرسنجی‌ها با منتخب فعلی مردم !!!پس نوشت 1: تقدیم با عشق به داداشی با بصیرتم آقا حسین قدیانی و اعوانش که فتنه و فتنه‌سوار را ول کرده و دو دستی چسبیده به کوبیدن علامه مصباح و این را هم بصیرت تاریخی تلقی می کنند.

این پست، اول یک کامنت بود در وبلاگ آقا حسین که خب لطف کردند ترجیح دادند منتشرش نکنند.

پس نوشت 2: باز هم تقدیم به "داداش" حسین که نوشت: "من برائت می‌جویم از کسانی که در فتنه با روشنگری‌شان، کاسبی کردند" ... . و چه زود یادمان می‌رود که خودمان در همین ایام فتنه شدیم نویسنده کتاب و مولف و... و کتاب‌هامان که به همت جمعی از دوستان خریداری شد، دسته دسته دارد در دفاتر بسیج دانشجویی خاک می‌خورد... و چه زود یادمان می‌رود، تا دیروز که ایام بصیرت‌بخشی بود، قالیباف و شهرداری‌اش را دزد و بی‌بصیرت و... می‌خواندیم و امروز که روزنامه وطن امروز، سیاست‌اش چیز دیگری است، باید کمی تغییر درجه بدهیم.

پس نوشت 3: همه این‌ها، دلیل بر زدن بر سر و کله دیگری نیست و با وجود این نقدهای درون گفتمانی نباید وحدت میان نیروهای ارزشی را به خاطر سیاسیون امروز و فردا فدا کنیم.

این پست هم اگر وجوب حمایت از مظلوم نبود، اصلا! به دلم نبود بنویسم.


مطالب مرتبط: أین عمار؟ این عمار؟
نظرات  (۲۰)

ممنون زیبا و به جا بود
یاعلی
من نمی دونم چرا سوزنتون گیر کرده روی حسین قدیانی

اصلا این کی هست؟؟؟
آخه اخوی وقتی کسی رو نمیشناسی درباره اش قضاوت نکن

ولش کنید ! اونم یه وبلاگ نویسه مثل من و تو ، منتها فرقش اینه با سابقه تره. بهتر مینویسه ،همین

چرا اینقدر بزرگش می کنید، اینقدر هم تهمت و برچسب نزنید

حسن قدیانی کیست و اینها تیتر های خوبی نیستند

خود اصلحتون اینا رو گفتن: گفتن سوزنتون رو جاهایی الکی گیر نکنه، چه فایده ای داره
الان دو تا مطلب پشت سره هم داری قدیانی رو میکوبی
پاسخ:
اولاً سلام علیکم
اما بعد، بنده در حق خود وظیفه می‌بینم تا روشنگری لازم را انجام دهم.
در این پست هم مظلومیت جناب علامه را وظیفه دیدم.
با جمله آخرتون موافقم؛ سوزنمون نباید جاهای الکی گیر کنه.
 • شاگرد کریمه اهل بیت
 • می دانی؟
  روزه را تشنگی خیلی سخت می کند، بی آبی کشیدن، در عطش ماندن..
  همه وقتی آب می خورند به اباعبدالله سلام می دهند.. اما این روزها که آب می بینی ولی نمی خوری، عباس را یاد کن که آب دید و نخورد...


  شهادت مظلومانۀ غریب ترینِ عالم، تنهاترینِ هستی، مولایمان علی علیه السلام تسلیت.

  از آن زمان که شاخۀ یاست شکسته شد
  چشمت هنوز بر در و دیوار مانده است

  سی سال رفته است ولی جای آن طناب
  برروی دست و گردنت انگار مانده است

  می دانی ای شکسته سر آل هاشمی
  تاریخ زنده درپی تکرار مانده است

  از بغض دشمنان به تو یک ضربه سهم توست
  باقیِ آن برای علمدار مانده است

  تقدیم با احترام:

  "در صبحگاه بیست و یکم"

  http://masoumeh.com/new_home/4/2/1/ks00112.php


  روز اوّل به علی دادم دل
  منم و مهر علی تا آخر


  (صل الله علیکِ یا فاطمة المعصومه)
  پاسخ:
  ممنون
  التماس دعا
 • ابوالفضل اشناب
 • بسم الله 

  سلام
  ایام تسلیت
  علامه مصباح مردانه پای تکلیفش ایستاده است،‌ اخیرا فرموده اند که ملامت شنیدن از دوستان سخت است...
  لکن تکلیف مدار اند ایشان.
  زنده باشند انشاالله.

  .........یاعلی
  پاسخ:
  علیکم السلام
  ایام بر شما هم تسلیت

  با سلام؛

  این روزها که چشم ها گریان و سینه ها پر سوز و گدازند، خواستم از علی علیه السلام بنویسم...! دیدم من یارای وصف مظلومیت بی حصرش را ندارم، چه کس بهتر از خودش تا بگوید چه کشید از دست مرد صفتانِ نامردِ کوفه...!

  اگر توان خواندن درد و دل های غریبانه مولا را داشتید سری به من زده و از حس و حالتان برایم بنویسید...!

   

   

  http://tarahomiasl.ir/%D9%87%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B8%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%87%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA%D9%87/
  پاسخ:
  علیکم السلام
  مطالعه کردم
  بسیار دردناک بود

  سلام

  شرمنده من یه مدت نبودم دیرجواب دادم

  بله حتما.شماباحترام لینک شدید

  بازم به ماسربزنید

   

  راستی خیلی عالی مینویسین.خداقوت

   

  یاعلی

  پاسخ:
  علیکم السلام
  شما هم لینک شدید

  دمت گرم داداش خیلی قشنگ بود

 • شاگرد کریمه اهل بیت
 • علامه
  شما مقصری!
  دیگر دلتان برای این ملت نسوزد
  این مردم خیلی وقت است که عوض شده اند
  آنوقت ها دنبال چراغی بودند که روشن کند راهشان را
  حالا اما دوست دارند خودشان در ظلمت راه را بیابند.
  بگذار بروند
  در تاریکی و سیاهی
  در بن بست های بی بازگشت
  ولی شما اگر راهی را روشن کردی، مقصری!
  آخر دیگر کسی بدنبال نور نیست
  اینها فقط بدنبال رسیدنند
  به هرکجا که باشد..
  ما به همین آقایون باختیم.!
  پاسخ:
  کدوم آقایون؟
  سلامتی همه ی اونایی که میگن قدیانی نظراتشون تائید نمیکنه اون وقت خودشون از اون هم بدترن
  http://www.lenzor.com/mohammadm/31537
    سری بزنید، حالی دست داد لایکی هم بزنید! 
   التماس دعا
  پاسخ:
  دلنشین بود
  لایکیدیم !
  سلام
  وبلاگ شما در "نقل قول" پاتوق وبلاگنویسان ارزشی ثبت گردید.
  چشم به راه مطالب خوبتان هستیم
  با لینک "نقل قول" ، پاتوق وبلاگنویسان ارزشی را به دوستان خود معرفی نمایید.
  باتشکر.
  پاسخ:
  علیکم السلام
  لینکتان کردیم
  ممنون از شما

  سلام

  شما نیز با افتخار لینک شدید

  در مورد مطلبتون باید عرض کنم بنا بر توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این اختلاف سلیقه ها نباید منجر به ایجاد اختلاف بین بچه مذهبی ها بشه. باید بتونیم همدیگر را با اختلاف نظرهایی که داریم تحمل کنیم . برای من طرفداران جلیلی و قالیباف هر دو محترمند چون بنا به تشخیصشون عمل کردند و به کاندیدی که اصلح می دانستند رای دادند. با ادامه ی بحث های اختلاف انگیز و متهم کردن یکدیگر مخالفم

  موفق باشید 

  پاسخ:
  علیکم السلام
  ممنون
  بحث بر سر کاندید یا شخص خاصی نیست
  حرف بنده اینجاست که ایشون برخی خط قرمز ها رو رد کرده.
  آقا راضی هستند کسی در تریبونی که بچه حزب اللهی ها پاش هستند، علامه مصباح را تخریب و تمسخر کند؟
  پاسخ:
  علیکم السلام
  مطالعه کردم
  سلام 
  با طرح " شهید دین شعاری " و " به هوای حرم کرببلا محتاجم " بروزیم...
  پاسخ:
  علیکم السلام
  زیبا بود
  با سلام با امام خامنه ای : نگذارید حرکت علمی کشور متوقف شود به روزیم 
  یا علی ...
  پاسخ:
  علیکم السلام
  مطالعه کردم
 • علی گودرزی
 • علامه مصباح بصیر زمان است و قلم به دستانی چون قدیانی هم شاگرد استا محسوب می شود هر چند خودشان متوجه نیستند
 • شاگرد کریمه اهل بیت
 • تقدیر از عوامل سریال های مفید ماه مبارک رمضان!!


  نویسنده: شاگرد کریمه اهل بیت
  مکان: شکرانه مهر
  سلام.عالی بود.وبتون بسیار جذاب و خواندنی بود.من معمولا واسه یه وب انقدر وقت نمیگذارم اما وب شما بی نطیر بود.شاید علتش این که خودم خیلی علاقه مند به تحلیل سیاسی هستم.
  به ما هم افتخار بدین.یاعلی...
  پاسخ:
  علیکم السلام
  نظر لطفتون هست.
  به وبلاگتون سر زدم. زیبا بود
  یا زهرا...
 • محسن بهرامی
 • سلام علیکم
  حیف است شخصیت فعال سیاسی و دغدغه مند و با جرئتی این طور در معادلاتش اشتباه کند و مسئله را غلط حل کند...
  یا حی
  پاسخ:
  علیکم السلام و رحمت الله
  منظورتون از شخصیتی که گفتید متوجه نشدم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی